Buradasınız

Ziyaretçi gönderileri

Ben de ilk Attar Dükkânı kitabını okuyarak başlamıştım iki yıl önce. Âh dedim keşke görmek nasip olsaymış. Yazdıkları hep ruhuma dokundu. Şimdi ne zaman Üsküdar'da olsam aklıma gelir. Tanıyan birinden hocayı dinlemek isterdim. Rahmet olsun...

Elif Arslan

Aldığınız kararlarda "Vicdanî huzur ve kanaat-i kâmile" ile hareket etmeniz benim için büyük bir ilham kaynağı oldu. Allah gani gani rahmet eylesin.

Cem TOKER

Fizikçi olma yolunda ilerlerken unutulur muyum fikri de içimdeydi. Lakin görüyorum ki eğer insan gerçekten gönül evinden iş yapar, içini de kalbini de karartmaz ise eserleri ve bıraktığı izler yol gösterir. Bir gün inşaallah sizin gibi bir insan olurum. Geç tanıdım ama bana ışık oldu. Rahmetle anıyorum. Siteyi yapan ve açık tutan onun mirasını devam ettiren herkese de binlerce teşekkürü borç bilirim.

Hakan Türkmen

Sizi çoook özledim efendim.

Serdar OK

Zaman kalıcı olanı unutturmuyor. Gün yok ki bir sözünü, bir halini, bir eserini hatırlayıp dile getirmeyelim. 12 yıl olmuş ama tüm hatıralar taptaze. Tıpkı Yunus'un dediği gibi:
Yusuf’um yitirdim Ken’an ilinde
Yusuf’um bulunur Ken’an bulunmaz.

Yunus öldü diye salâ verirler
Ölen hayvan imiş âşıklar ölmez.

İbrahim Kapaklıkaya

Sizi geç de olsa tanımaktan dolayı bahtiyarım. Bu kubbede hoş bir sada bıraktınız.

Ali Fecri

Pek kıymetli hocamızın kaleme aldığı her şey o kadar kıymetli ki. Okumuş olduğum Fizik bölümünde Ahmet Yüksel Özemre hocamızın fizik kitapları ile tanışıp sonrasında diğer eserlerini okumaya gayret ettim. Ve her okuduğum eserinde bakış açısına, ilmine, aklına, edebine hayran kaldım . Keşke tanımak nasip olsaydı. Allah rahmet eylesin ..

Ayşe Demir

İstanbul'da okul müdürüyüm.Hocamızı "Galatasarayı mektebi -i Sultanisinde 8 yıl" adlı kitabıyla tanımaya başladım.İstanbul da salgın hastalığın vuku bulduğu bugünlerde bu kitabı okumaya başladım ve hocamızın vefat edeli 2 yıl olduğunu gördüm.Allah rahmet eylesin .

faruk bey

Türkiye de yaşayıpta böylesine bir alimden ve eserlerinden gafil olmak, büyük bir nasipsizlikmiş. Üstad, benim için yeniden doğuyor. Elhamdülillah.

Yaşar Kaçanlar

92-97 yılları arasında İstanbul'da öğrenci olmama, hatta ve hatta fakültenin (Marmara İlahiyat) ve yurdun (Valide-i Atik) Üsküdar'da bulunmasına rağmen muhterem hocamızı niye tanıyamadım, niye ismini hiç duymadım hayıflanıyorum. Abilerimiz, hocalarımız bu gönül dostunun ismini zikrettiler de biz mi idrak edemedik; zihnimde buna dair en küçük bir emare bulunmuyor. Neyse ki kitaplarıyla tanıdık onu ve öğrencilerimizi kitaplarıyla buluşturmaya çalışıyorum. Keşkeler'in yürek burkan havasından kurtulmaya çalışsam da 'yurttan çıkıp üstadımızın arı duru Türkçesinin gönül pınarından coşup dökülen sohbetini dinliyorum' kurgusunda kurtaramıyorum zihnimi. Mekanı cennet olsun.

Salih Sardoğan

Sevgili hocam şu zaman da eşine rastlayamadiğimiz zat'lari bizlere anlattiğiniz için teşekkür ederim. Herkes Üsküdar'da yaşayabilir ama Üsküdar'lı gibi yaşayamaz.

Barış MİNAZ

Yükseldi Emr'e, Özü göçtü Alemin
Gidişini duymadım, bilemedim
Kıymetim yok ama söylemeliyim
Okudum kitabını ; ben de Seni iyi bilirim..

Yavuz Kılıç29/06/08

yavuz kılıç

Sevgili hocam, canım hocam, biricik hocam..Hiç görmedim, hiç tanımadım..Ama bir o kadar da yakinen; öyle derin öyle muhabbetle tanıyorum ki, kimse seni tanıdığım gibi tanımadı belki de.Gönlümün neş'esi ruhumun ruhu hocam. Muhabbetin ve aşkın her daim gönlümde bir kandil misali tütüyor...

Mücahit

Aylardır etrafımda olup can çekişmelerimi duyamayan bilemeyen hissedemeyen bana bomboş bakan koskoca insanlık aleminden sonra bir gece yarısı Rabbimizin ansızın yaralarıma merhem olur tarzda vesilesi ... Allah c.c. senden razı olsun . çırpınışlarımı taaa 5 yıl öncesinden duyup bana seslenmişsin nur yüzlü hocam Allah c.c. Firdevs-i Ala sı ile müjdelesin hakkında hayır olan ne varsa hepsini hüküm kılsın kabrin Cennet bahçelerinden bir bahçe makamın Şehidler Sıddıklar Salihler gibi yüksek olsun . Allah c.c. senden razı olsun hocam ... :'(

Mustafa

saygıdeğer hocam

sizi ilk kez görmem ve tanımam bir tv programı ile nasip oldu.

tam bir "istanbul beyefendisi"bilim adamını dikkatle dinledim.

nükleer enerji ile anlatılanlar muhteşemdi.

örnek beyefendi fikir ve bilim adamı büyüğümüze ALLAHTAN

rahmetler diliyorum,mekanı cennet olsun

SELAHATTİN EMANET

Sizi düşündüm dün akşam yine Sonsuz bir umut doldu içime Bir de kendimi düşündüm sonra Bir garip duygu çöktü omzuma Hani ıssız bir yoldan geçerken Hani bir korku duyar da insan Hani bir şarkı söyler içinden İşte öyle bir şey... Hani eski bir resme bakarken Hani yılları sayar da insan Hani gözleri dolar ya birden İşte öyle bir şey, işte öyle bir şey...Sizi düşündüm dün akşam yine Sonsuz bir huzur doldu içime Bir de kendimi düşündüm sonra Bir garip duygu çöktü omzuma Hani yıldızlar yanıp sönerken Hani bir yıldız kayar da insan Hani bir telaş duyar ya birden İşte öyle bir şey... Hani bir yağmur yağar ya bazen Hani gök gürler ya arkasından Hani şimşekler çakar peşinden İşte öyle bir şey, işte öyle bir şey...

KARAKIZ

Cenab-ı Mevlasına kavuşalı iki sene geçmiş. Mevlam zat-ı alilerini Efendimizin (AS) komsusu eylesin inşallah ve bizleri de kendisinin manevi talebelerinden eylesin inşallah. Amin...

Murat Celik

Bu alemden gideceğiniz günün, bir gün geleceğini biliyordum. Şimdi diğer alemlerde kavuşacağımız günü heyecanla bekliyorum.

KARAKIZ

Yeni Asya Gazetesi yazari H.Ibrahim Can'in 13.05.2010 tarihli ve "Nükleer enerjiye kavusacak miyiz?" baslikli yazisinda bu sitede yer alan bir makaleye atif bulundugundan dolayi burayi ziyaret ettim. Daha önce kendisinden haberim yoktu. Kisa zaman zarfinda cogu videoleri izledim, bazi PDF kitap ve makaleleri okudum. Umarim hocamizin tüm kitaplari bu sitede PDF olarak sunulur veya tükenmis kitaplar yeniden basilir. Cok istifade ve istifaze edilecek bir Allah dostu (Mekani Cennet olsun)Sadece "Esir" konusunda 1905'de bir ilmi inkilab oldu konusunda sayin hocama sunu demek isterdim. Kur'an Kimya kitabi degil diyorsunuz bir yerde... Cok haklisiniz. Kur'an'in hakiki bir tefsiri olan Risale-i Nur Külliyati da Teorik Fizik kitabi degildir. Dolayisiyla Said Nursi'nin "esir" hakkinda dedikleri teferruati haiz olmadigindan "vehim" olmadigi gibi, "Rölativite Teorisiyle " 1905'de "esir" inkar edilmekle hakikat ortadan kalkmis olmuyor efendim tabiri caizse 1905 de "esir" maddesine sadece perde cekilmistir." Herbir ilmin mutlak yed-i tûlâsi Alim-i Yekta Celle Celalühüdür efendim. Kemal-i hürmetle bunu bizzat size söylemek isterdim.

Sezai Mumcu

Fizikde sizin üzerinize yok.

Emrahov Nurlan

Sayfalar

Ziyaretçi defterine yaz

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.

Dikey Sekmeler

Tasarım & Geliştirme | kerataif